کاشی های شیراز در صدر صادرات

1396/10/18 تعداد بازدید: 57
print
کاشی های شیراز در صدر صادرات

 

کاشی هفت رنگ شیراز

کاشی هفت رنگ شیراز نوعی کاشی کاری بی نظیر و زیبای ایرانی می باشد که پیشینه ی آن به معماری دوران اسلامی بازمیگردد.

برای ساخت این کاشی ابتدا ، کاشی های لعاب دار سفید به ابعاد 20*20 سانتی متری و یا 15*15 سانتی متری آماده می شود و سپس با استفاده از طرح های ایرانی و رنگ های مختص معماری ایرانی به آن نقش و نگاری زنده و بی نظیر می دهند.

 

 

پس از رنگ آمیزی ، کاشی ها با لعاب به کوره رفته تا مرحله ی آماده سازی به اتمام برسد. هر کدام از این کاشی ها خود قسمتی از یک طرح بزرگ می باشند تا وقتی در کنار یکدیگر قرار می گیرند بتوانند نمایی از یک هنر و سلیقه ی منحصر به فرد ایرانی باشند.

 چیزی که باعث ایجاد تمایز بین کاشی هفت رنگ شیراز با جاهای دیگر شده است است و این نوع کاشی کاری مورد توجه بسیاری از هنر دوستان قرار بگیرد آن است که در طراحی این کاشی ها از رنگ های شاد و روشن مثل زرد ، صورتی ، پسته ای و سفید بهره بگیرند. 

 

کاشی هفت رنگ شیراز

 


کاشی هفت رنگ شیراز معمولا در طراحی دکوراسیون داخلی مسجد ها و اماکن متبرکه استفاده می شود و یکی از اصیل ترین نمونه ها در این نوع سبک هنری ، مسجد نصیر الملک شیراز است. رنگ های به کاربرده شده در معماری این مسجد به قدری چشم نواز است که توانسته هر ساله باعث جذب بسیاری از هنر دوستان جهان قرار بگیرد و لقب مسجد صورتی را از آن خود کند.

 

 

کاشی هفت رنگ شیراز


معروف ترین نقش و نگاری که بر روی این نوع کاشی ها مورد استفاده قرار میگیرد ، نقش معروف گل و مرغ می باشد که اغلب نگارگران شیراز از این نقش برای بیان هنر خود استفاده میکنند.

 

کاشی هفت رنگ شیراز

 

صادرات کاشی شیراز

جالب است بدانید که در حدود 80 درصد از کاشی های بکار رفته شده در اماکن متبرکه و مساجد جنوبی ایران توسط دستان هنرمندان با هنر و خوش ذوق شیرازی تهیه شده است . 

 

کیفیت ساخت و طراحی در این کاشی ها ، آن ها را در رده ی بهترین و مهمترین اجناس صادر شونده به استان ها و کشورهای دیگر به خصوص کشورهای حوزه خلیج فارس است. 

 

 

<div id="15154959228180762"><script type="text/JavaScript" src="https://www.aparat.com/embed/B5nhu?data[rnddiv]=15154959228180762&data[responsive]=yes"></script></div> 

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به حامی بازار می باشد .
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک